قرار گرفتن در صفحه اول گوگل مهم است؟ +روش ها

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل مصادف است با افزایش میزان کلیک به میزان بسیار زیاد. سایتهایی که در رتبه های برتر قرار دارند، نه تنها بازدید بالایی کسب می کنند، همچنین از بازدید کاربر از سایتهایی که رتبه های پایین تری دارند خود داری می کنند.

نرخ کلیک سایت های اول تا سوم از سایر وبسایتهایی که در صفحه اول حضور دارای اختلاف معناداری ست. طبق تحقیقات نرخ کلیک برای رتبه های اول تا سوم بصورت زیر است:

  • نتیجه اول ( وبسایت هایی که در رتبه 1 قرار دارند ): 36.4٪ نرخ کلیک
  • سایت دوم: 12.5٪ نرخ کلیک
  • سایت سوم: 9.5٪ نرخ کلیک

با افت رتبه ctr نیز کاهش بیشتری دارد و برای وبسایت رتبه 10 ، نرخ کلیک به 2.2 درصد می رسد.

پس چون 75درصد از کاربران تنها نتایج صفحه اول جستجو را نگاه می کنند و به دنبال بازدید از صفحات پایینتر نیستند. حضور در صفحه دو و بالاتر نتایج نمی تواند کمک زیادی به دیده شدن سایت ما داشته باشد.

اگر دوست دارید وبسایت شما در صفحه اول گوگل قرار بگیرد باید هم در نظر گوگل و هم در نظر کاربران خوب و جذاب باشید که دست یافتن به این هدف نیازمند رعایت یک سری از اصول ونکات است:

  1. سرعت سایت بالا
  2. تجربه کاربری آسان
  3. امنیت (http یا https )
  4. ساختار قوی و منظم سایت
  5. عاری از هرگونه مشکلات سئو تکنیکال
  6. سئو خارجی
  7. رعایت اصول سئو داخلی

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

روشهای رایگان که به شما کمک میکند بدون هیچ هزینه ای در صفحه اول گوگل قرار بگیرید؛

تحقیقات کلمه کلیدی

ابتدا باید هدفتان را مشخص کنید که قرار به کدام سوالات و نیازهای کاربران پاسخ دهید .این کار مستلزم تحقیقات کلمه کلیدی می باشد. درواقع کلمات کلیدی ، کلمه یا عباراتی هستند که کلیدواژه های اصلی کسب و کار شما هستند و کاربران با جستجوی این عبارات به محصولات ، خدمات و وبسایت های مشابه با سایت شما دست پیدا می کنند.

در سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس ، امکان درج این موارد با راحتی ایجاد شده ، فقط کافیست کلمات کلیدی را در مکان های مشخص شده قرار دهید.

کاربر پسند بنویسید نه گوگل پسند

دربروزرسانی الگوریتم های گوگل افزایش تعداد کلمات کلیدی در متن به عنوان تقلب محسوب می شود. پس باید به جای تمرکز بر موتور جستجو ، محتوایی کاربر پسند تولید کنید.

تاکید بر مکان در محتوا

بیشتر کاربران در هنگام جستجو در گوگل ، عبارت یا کلمه کلیدی + اسم شهر یا مکان خاصی را جستجو می کنند. با استفاده از این الگو می توانید در صفحات ، عناوین ، محتوا و توضیحات از مکان جغرافیایی که در ان فعالیت دارید یا می توانید خدمات ارائه دهید نهایت بهره را ببرید. این کار بخشی از سئو محلی است که علاوه بر بهبود رتبه سایت ، می تواند مشتریان شما را افزایش دهد.

بهینه سازی برای موبایل

ایده آل ترین نوع طراحی سایت طراحی به روش ریسپانسیو است. اگر وب سایت شما ریسپانسیو نیست و یا نسخه موبایل مناسبی ندارد ، حتما باید توسط طراح یا سئوکار ، نسخه تلفن همراه سایت طراحی و نمایش داده شود. 60 درصد از جستجوها در گوگل با موبایل انجام می شود پس این موضوع اهیمیت زیادی دارد.

تمرکز بر تجربه کاربری

تنها سازگار بودن با تلفن همراه کافی نیست، وب سایت شما باید جذاب و کاربرپسند باشد. وقتی کاربری وارد سایت شما می شود باید بتواند به سرعت و راحتی بتواند به صفحات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند ، زمان حضور کاربران در سایت قابل قبول و بالا باشد. همه این شرایط ، با تمرکز بر بهبود تجربه کاربری بدست می آیند. گوگل با الگوریتم های هوش مصنوعی ، رفتار کاربران را در مواجهه با سایت بررسی می کند پس هدر ، فوتر ، منو ، سایدبار و تمام عناصر بصری وضوح و تمایز خاص خود را داشته باشند، دکمه های تماس و cta در مکان مناسبی قرار بگیرند.

محتوا باید خوب و با کیفیت باشد

تاثیر تولید محتوا در جذب مشتری مسئله مهمی است که تمامی متخصصین سئو و بازاریابی بر آن تاکید دارند.از یک کارشناس یا متخصص بازاریابی محتوا را برای انتشار مقالات و مطالب خود استفاده کنیم .درهر محتوا باید با دقت و عمیق به یک موضوع خاص بپردازد و تمام جوانب آن را به بحث بگذارد. مقدمه ، سرفصلها و یک نتیجه گیری کلی ، دید بهتری به کاربر می دهد.

باید به فاکتورهای core web vitals توجه کنیم

core web vitlas یکی از جدیدترین فاکتورهای گوگل است. به کنسول جستجوی گوگل برای بررسی 3 فاکتور lcp ، cls و fid نیاز داریم این فاکتور به بررسی عملکرد و زمان بارگزاری سایت در دو نسخه دسکتاپ و موبایل می پردازد و جز مهمترین اجزای تجربه کاربری است.

به دنبال دلایل موفقیت رقبا باشید

به تحلیل و بررسی بسایتهای رقبایتان که رتبه خوبی در گوگل دارند بپردازید به طور مثال اینکه از کجا بک لینک می گیرند، چه تعداد بازدید دارند، چه شرکتی سایت آنها را بهینه سازی کرده ، از چه قالب یا روش برنامه نویسی برای طراحی سایت استفاده کرده اند، در کدام شبکه اجتماعی فعالیت بیشتری دارند ، چند صفحه و مقاله منتشر کرده اند، از چه شرکتی هاست خود را تامین می کنند و بسیاری از اطلاعاتی که عامل موفقیت و قرار گرفتن آنها را مورد بررسی قرار دهید.

برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل رپورتاژ آگهی منتشر کنیم

انتشار رپورتاژ اگهی در سایت های خبری یکی از بهترین راههای لینک سازی و دریافت بک لینک تخصصی و پربازدید است. به یک متن لینکدار و دارای تصاویر رپورتاژ می گویند که از طریق آن می توانید محتوایی عالی و باکیفیت را تهیه کنید. این فرآیند با پرداخت هزینه امکان پذیر است.

domain rating را افزایش دهیم

فاکتور domain rating ارتباط مستقیمی با رتبه سایت در گوگل دارد. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که domain rating ارتباط مستقیم و زیادی با جایگاه سایت دارد. با استفاده از ثبت بک لینک های قوی بپردازید و خرید لینک یا لینکهای اسپم می توانیم این فاکتور را افزایش دهیم. برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، باید از سایتهایی که dr بالای 30 دارند لینک دریافت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 4 =