بهترین منابع انگلیسی و فارسی برای یادگیری سئو را بشناسید

موضوعات اصلی ذکر شده در این صفحه

سایت های رایگان آموزش سئو

یادگیری و آموزش ‌های سئو کاری نیست که فرد بتواند در زمان کوتاه آن را یاد بگیرد و برای خود طراحی سایت کرده و آن را در صفحه اول گوگل قرار دهد؛ البته باید گفت پایه و اصول یادگیری سئو هیچ تغییری پیدا نمی کند اما الگوریتم‌ های گوگل دچار تغییراتی می ‌شوند. بر این اساس باید هر روز افراد مهارت و دانش خود را در این موارد افزایش دهند و برای یادگیری بهتر می ‌توان از بهترین منابع یادگیری سئو بهره مند شد.

یادگیری سئو

همان طور که مطلع هستید بهینه سازی کردن موتورهای جستجوگر یا همان سئو یکی از قسمت ‌های مهم در تکنیک ‌های دیجیتال مارکتینگ است. اگر صاحب وب سایتی هستید، یادگیری تکنیک ‌ها و مفاهیم سئو بسیار لازم و ضروری است تا رتبه بندی ‌های موتور جستجو دارای عملکرد بهتری شود. برای اینکه بتوان آموزش و یادگیری سئو را شروع کرد، می ‌توان از منابع و روش ‌های مختلفی استفاده کرد مانند: کارگاه‌ های آموزشی که امروزه توسط دانشگاه ‌ها و شرکت ‌ها برگزار می ‌شود.

می ‌توان از وبلاگ و مقالات مختلف زیادی که به زبان فارسی و خارجی است، بهره ‌مند شد و می ‌توان در کلاس ‌هایی که به صورت خصوصی برگزار می ‌شود هم شرکت کرده و از کارشناسان و مشاورین سئو استفاده کرد. پس نیاز است که برای آموزش بهتر و بیشتر سئو از بهترین منابع یادگیری سئو استفاده کرد که در ادامه این مطلب به چند منبع مهم اشاره خواهیم کرد.

بهترین منبع یادگیری سئو

بهترین منابع رایگان یادگیری سئو

برای آموزش سئو سایت ‌هایی وجود دارد که معمولا منابع خود را به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می دهد و بهتر است افرادی که علاقمند به یادگیری سئو و تکنیک ‌های آنها بوده و به دنبال یافتن بهترین منابع یادگیری سئو هستند، از این سایت‌ ها و منابع استفاده کنند. منابع رایگان یادگیری سئو عبارت اند از:

 

سایت Webmaster world

این سایت نوعی سایت فروم آنلاین است که به آموزش سئو و بررسی و بازاریابی ‌های اینترنتی می ‌پردازد و کارشناسان در این قسمت به سوالاتی که افراد دارند پاسخگو می دهند.

 

سایت Search Engine Journal از بهترین منابع یادگیری سئو

این سایت در دنیا بسیار مشهور و معروف است و شامل مقاله ‌های آموزش سئو است که بیشتر افراد به آن نیاز دارند. افرادی که می خواهند از بهترین منابع یادگیری سئو آنلاین استفاده کنند، باید سایت ‌های زیادی مانند این سایت را  مورد مطالعه و بررسی قرار دهند.

 

سایت Google search Engine

این سایت دارای صفحات محدودی است که در این صفحات افراد متوجه می شوند که گوگل به دنبال چه چیزهایی است. افراد علاقمند می ‌توانند در این سایت پایه ‌های اصلی سئو را به خوبی یاد بگیرند که این پایه ‌ها مانند: عکس ‌ها، متاتگ ها، آدرس صفحات و… بوده که یکی از منابع پایه برای یادگیری سئو است.

 

سایت Search Engine Land

این سایت توسط فردی شناخته شده و معروف در سئو به نام دانی سولیوان راه‌اندازی شده است و شامل آخرین و بهترین تکنیک ‌ها در بخش سئو است که توسط این فرد و کارشناسان و متخصصان در این بخش تهیه شده است. می توان گفت از بهترین منابع یادگیری سئو به شمار می ‌آید که مناسب  افرادی است که تمایل دارند فروشگاه ‌های اینترنتی راه اندازی کنند.

 

سایت MOZ از بهترین منابع یادگیری سئو

این سایت از جمله وب سایت ‌هایی است که بیشتر متخصصان برای آموزش و یادگیری سئو آن را به علاقه مندان پیشنهاد می کنند؛ زیرا دارای مقالات قوی و انجمن ‌های قدرتمندی است که به این سایت ارتباط دارند و موجب می ‌شوند یک منبع بسیار مهم و قوی در آموزش سئو باشد و تغییراتی که در مورد این قسمت صورت می گیرد هم در آن قرار داده شده است. مقاله ‌های موجود در این سایت بسیار طولانی بوده که تمامی نکات مهم را دارا هستند؛ البته منابع زیادی برای آموزش سئو وجود دارد که ما در این مطلب به چند نمونه آن اشاره کردیم.

منابع یادگیری سئو

مطالب بیشتر: سئو یوتیوب چیست؟ نکات طلایی برای رسیدن به رتبه اول !

 

یادگیری سئو به سبک سئو ایران

منابع بیشماری وجود دارد که افراد مبتدی می توانند از آن بهره مند شوند و از سئو درک بهتر و کامل تری پیدا کنند. بیشتر افرادی که تمایل دارند سئو را یاد بگیرند با این مشکل روبرو هستند که از چه منابعی می ‌توانند استفاده کنند. باید گفت این افراد بهتر است از سایت ‌هایی استفاده کنند که توسط افراد حرفه ‌ای و متخصص راه اندازی شده باشد و مقاله ‌های آنها توسط افراد متخصص سئو مورد تایید واقع شده باشد. افرادی که می خواهند سئو را از سایت ‌هایی به زبان فارسی یاد بگیرند، حتما مطلع هستند که سئوی ایران تمامی دانش مربوط به سئو را برای مخاطب و کاربران خود مهیا کرده و به صورت رایگان در اختیار آنها قرار داده است.

می ‌توان با مراجعه به سئوی ایران و مطالعه مقاله ‌ها و آموزش ‌های مورد نیاز در آن حتی اگر هیچ دانشی در مورد سئو نداشته باشند با زبان ساده، سئو را آموزش ببینند. این سایت به روش گام به گام آموزش ‌ها را در سایت قرار داده و در مورد مفهوم کلی سئو توضیحاتی را هم ارائه کرده است تا فرد در مورد سئو درک درستی پیدا کند و بعد به دنبال یادگیری و آموزش سئو باشد. بایدگفت این سایت یکی از بهترین منابع یادگیری سئو به زبان فارسی است که مبتدیان می ‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

 

MANGOOLS

سایت دیگری که افراد می توانند از ابتدا و از پایه سئو را یاد بگیرند و در آن سایت ابزارهای گوگل مانندSEM rush و… در آن درج شده و طرز کار آن هم مطرح شده است، سایت Mangools است که یکی از بهترین منابع یادگیری سئو است که برای استفاده از آن باید به زبان انگلیسی مسلط بود. این سایت کمک بسیار زیادی به افراد در یادگیری سئو می کند؛ زیرا شامل مقالات و آموزش ‌های رایگان بیشماری است.

 

کلام پایانی

برای یادگیری و آموزش تکنیک ‌های سئو منابع فارسی و انگلیسی زیادی وجود دارد که هر کدام دارای مزیت ‌هایی هستند. در این مطلب به چند مورد از بهترین منابع یادگیری سئو سایت اشاره شد که می ‌توان با استفاده از آنها سئو را از پایه و اصولی آموزش دید و بیشتر این آموزش ‌ها به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *